TURNIEJ AKADEMII MINI PIŁKI SIATKOWEJ KOŁOBRZEG

W czwartek 25.05.2017 r. Akademia Mini Piłki Siatkowej była organizatorem turnieju o puchar dla najlepszego klubu. Turniej odbył się na Hali Milenium. W zawodach brało udział 82 dzieci z trzech miast: SP Sportowa nr 65 z Warszawy (przebywająca aktualnie na obozie sportowym w Kołobrzegu), SP 13 z Koszalina oraz gospodarze AMPS Kołobrzeg.

Mecze rozgrywane były w trzech kategoriach. W zespołach dwuosobowych (2X2) rywalizowały oddzielnie dziewczynki i chłopcy. Natomiast w zespołach trzyosobowych (3X3) oraz czteroosobowych (4X4) dziewczynki i chłopcy walczyli między sobą. Wszystkie kategorie grały systemem „każdy z każdym”. W sumie rozegranych zostało 98 spotkań. Na klasyfikację końcową wpływały wygrane mecze wszystkich zespołów danego klubu.

Klasyfikacja końcowa:

  • I MIEJSCE AMPS KOŁOBRZEG
  • II MIEJSCE  SP 13 KOSZALIN
  • III MIEJSCE SP 65 WARSZAWA

Turniej był doskonałą formą sprawdzenia swoich umiejętności, nawiązania nowych znajomości, a przede wszystkim świetną zabawą. Dodatkowo zawodnicy AMPS mogli po raz pierwszy zmierzyć się z trudami sędziowania, co bez wątpienia stanowiło również lekcję pokory i szacunku w stosunku do pracy sędziów. Dla drużyny Bartka, Kuby i Wiktora był to doskonały sprawdzian przed czekającym ich udziałem w finale wojewódzkim Enea Mini Cup 2017 (Kinder + sport 2017r.), który odbędzie się 11.06.2017r. w Policach. Dwa pierwsze miejsca awansują do finału ogólnopolskiego. Wygranie wszystkich spotkań podczas turnieju w Kołobrzegu jest dobrym synoptykiem. Są dobrze przygotowani, jeśli motywacja nie zawiedzie to stać ich na wygraną z każdym z pozostałych 11 drużyn z finału.

Turniej zakończył się rozdaniem pucharów oraz dyplomów, które ufundował Pan Marcin Radkowski prezes Kołobrzeskiej Grupy Przetwórstwa Ryb za co ogromnie dziękujemy!

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.