O nas

AMPS (Akademia Mini Piłki Siatkowej) to projekt szkoleniowy dla dzieci mających ochotę rozpocząć przygodę z siatkówką. W AMPS stwarzamy warunki do systematycznego szkolenia młodych siatkarzy. Naszym podstawowym  zadaniem jest wdrażanie do wieloletniego treningu siatkarskiego.

System szkolenia obejmuje przede wszystkim dzieci ze szkół podstawowych, a jego główną przesłanką jest zachęcenie do gry w siatkówkę, ukształtowanie podstawowej wiedzy i umiejętności techniczno-taktycznych młodych zawodników.

Podstawą naszego szkolenia jest pobudzanie zamiłowania do siatkówki oraz kształtowanie świadomości i potrzeby doskonalenia umiejętności. Pragniemy, aby każde dziecko chętnie i przede wszystkim bezpiecznie – bez obciążeń dla zdrowia – stopniowo poznawało świat siatkówki.

W AMPS dysponujemy nowoczesnym i profesjonalnym sprzętem do treningu siatkarskiego, który dodatkowo uatrakcyjnia i urozmaica ćwiczenia.

ZALETY GRY W PIŁKĘ SIATKOWĄ

 

Mini piłka siatkowa jest odmianą siatkówki dostosowaną dla treningu najmłodszych

Głównym celem mini siatkówki obok doskonalenia w grze podstawowych elementów techniki i troski o wszechstronny rozwój dziecka, jest wzbudzanie trwałego zamiłowania do uprawiania tej dyscypliny sportowej oraz aktywnego spędzania czasu w każdym momencie życia. Rozpoczynając trening w tak młodym wieku kształtujemy w dzieciach charakter oraz potrzebę ruchu, aktywności fizycznej nie tylko w życiu dziecięcym, ale i dorosłym.

Zabawa i nauka w A.M.P.S.

Gry i zabawy w AMPS pozwalają dzieciom na stopniowe zdobywanie umiejętności czego efektem jest nauka łatwa, lekka i przyjemna. Poprzez małe wymiary boiska, profesjonalny sprzęt oraz szeroki zakres możliwości dostosowywania reguł gry możliwe jest dozowanie wysiłku w grze do wieku, sprawności i umiejętności grających.

Brak kontaktu fizycznego z przeciwnikiem – ograniczenie zachowania agresywnego

Mini piłka siatkowa to doskonała gra drużynowa dla dzieci, które nie lubią przepychanek na boisku. Podstawową cechą siatkówki jest jej zespołowość – jeden za wszystkich, wszyscy za jednego.

Całkowicie wyeliminowany jest kontakt ze sobą przeciwników. W grze zespołowość i technika są najważniejsze, bo rozstrzygają o zwycięstwie.

Współpraca z Młodzieżową Akademią Siatkówki

Podjęliśmy współpracę z Młodzieżową Akademią Siatkówki, która jest polskim modelem szkolenia młodzieży przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki i służy stworzeniu zaplecza dla prawidłowego oraz nowoczesnego rozwoju polskiej siatkówki.

Młodzieżowa Akademia Siatkówki powołana do życia przez Polski Związek Piłki Siatkowej tworzy zaplecze edukacyjne dla realizacji ujednoliconego programu szkolenia polskich szkoleniowców pracujących z dziećmi i młodzieżą w obszarze piłki siatkowej. Zasadniczym celem projektu jest upowszechnianie postaw społecznych, sportowych i zdrowotnych w środowisku uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych poprzez popularyzację sportu a w szczególności siatkówki.

Projekt Siatkarskich Ośrodków Szkolnych.

Jeżeli polubisz siatkówkę możesz kontynuować treningi w szkole gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej wybierając z pośród 96 gimnazjów i 32 liceów we wszystkich 16 województwach naszego kraju najbliższą miejscu zamieszkania szkołę, w której realizowany jest projekt Siatkarskich Ośrodków Szkolnych.

Kierowanie treningiem młodego siatkarza wymaga profesjonalnej wiedzy, bowiem zaawansowany wysiłek wpływa na rozwój nie tylko fizyczny, ale i psychiczny dojrzewającego człowieka. Zajęcia w AMPS prowadzi mgr wychowania fizycznego Agnieszka Ciechanowicz, trener II klasy piłki siatkowej. Chęć udziału w zajęciach prosimy zgłaszać pod nr tel. 608 39 75 39. Nasz serwis internetowy www.minipilkasiatkowa.pl, email: akademia.mps@wp.pl oraz Facebook (Akademia Mini Piłki Siatkowej)

Serdecznie zapraszamy na zajęcia (Hala Łuczniczka, ul. Łopuskiego 34, 78-100 Kołobrzeg, za halą Milenium)

Możliwość komentowania została wyłączona.