Maszyna do wyrzucania piłek – zbiórka

Z roku na rok rosną nasze doświadczenia trenerskie i zawodnicze. Chcemy stale pogłębiać tajniki sztuki siatkarskiej, a podstawowym dążeniem jest marzenie podopiecznych o byciu w przyszłości zawodowym zawodnikiem piłki siatkowej.

Choć dysponujemy różnym sprzętem siatkarskim to pragniemy urozmaicić nasze zajęcia treningowe o niezwykle drogi nabytek, którym jest sprzęt do wyrzucania piłek. Zdajemy sobie sprawę, że nie jest to urządzenie niezbędne do trenowania. Jednak bez wątpienia mocno usprawni proces treningowy oraz urozmaici nasze zajęcia. Będziemy wdzięczni za każdą pomoc.

Maszyna do wyrzucania piłek trenażer siatkarski (AirCat AirBorne Athletics)

Dane użytkowe sprzętu:

AirCat pozwala skupić się trenerowi na wyłapywaniu błędów zawodników i poprawie techniki w każdym aspekcie gry. Maszyna może być wykorzystana do treningu:
– serwisu,
– rozegrania,
– bloku,
– przyjęcia zagrywki,
– ataku,
– ataku z użyciem rozgrywającego,
– przyjęcia sposobem dolnym.

AirCAT można regulować pod względem czasu wyrzutu piłek za pomocą bezprzewodowego pilota lub programatora czasowego. Prędkość piłki można dostosować do różnych stopni trudności. Funkcja programatora czasowego umożliwia wyrzucenie do 1200 piłek na godzinę. Urządzenie jest w pełni mobilne poprzez wykonanie konstrukcji na kółkach skrętnych z hamulcem. AirCat posiada wbudowany akumulator, który pozwala na ciągłą pracę przez 8h.

Co można zyskać w treningu:
Dokładne powtórzenie podczas szkolenia: Maszyna Attack pozwala na wykonanie tysięcy powtórzeń w codziennym treningu praktyce dla przyjmującego, obrońcy. Precyzja i siła wyrzutu piłki na tym samym poziomie są zapewnione w każdym powtórzeniu, eliminując straty czasu na błędne wykonanie przez zawodnika.

Zagrywka: pełny zakres obrotów dostarczany przez koła, wyrzucające zarówno ostre ?topspiny? jak i nagle spadające zagrywki szybujące. Urządzenia można też łatwo przemieszczać wzdłuż linii końcowej, zmieniając kąty kierowania piłki.
Maszyna Attack zapewnia właściwy pułap z jakiego następuje uderzenia piłki i może posyłać taki rodzaj piłek i z taką szybkością z jakimi zawodnik będzie spotykał sie w rywalizacji międzynarodowej, szczególnie jeżeli w swojej drużynie nie ma zawodników o takich parametrach zagrywania. Przyjmujący może tez obserwować piłkę która wpada do maszyny i w odpowiednim czasie uaktywnić się do przyjęcia – doładnie jak podczas gry.

Atak: Maszyna Attack wyrzuca piłkę pod rzeczywistymi kątami znad siatki z maksymalną szybkości, by urealnić warunki gry, co jest podstawą ćwiczeń w obronie. Wielkie usługi oddaje maszyna w treningu obrony jeżeli umieści się ją po tej samej stronie siatki co zawodników broniących.

Wystawienie: Możliwość szybkich powtórzeń i regulowania czasu wyrzucanych piłek pozwalają na dowolne planowanie treningu ustalając właściwą dla danego okresu częstotliwość powtórzeń. Dokładne i konsekwentne miękkie wystawienia bez żadnego wirowania są dostarczone pod jakimkolwiek kątem i na dowolną wysokość. Te urządzenia mogą wypuszczać piłkę z wysokości z jakiej rozgrywa wystawiający. Nowe umiejscowienie czopów pozwala na szybkie ustawienie maszyny bezpośrednio do pozycji wystawienia.

Możliwość ruchu maszyny w poziomie pozwala na dostarczanie piłek do ataku w różnej odległości od siatki. Trener decyduje z jakich piłek następuje uderzenie oceniając jaka jest słabsza strona zawodnika atakującego. Takie działanie pozwala na szybkie zdobywanie nowych umiejętności i trwałych nawyków. Pionowy ruch maszyny połączony z poziomym oznacza, że trener może natychmiast rzucić piłką do jakiegokolwiek punktu na boisku, tworząc sytuacje gry oraz wyzwanie dla zawodników którzy muszą sprostać coraz trudniejszym zadaniom. Umożliwia też trenerom odejście od standardu ćwiczeń, dając nowe możliwości zwiększenia aktywności dla każdej fazy gry.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.